O firmie

ZAUFANIE PODSTAWĄ BEZPIECZEŃSTWA

Agencja Ochrony „MEDUZA" prowadzi działalność gospodarczą od 1991 r. na podstawie Koncesji wydanej przez MSWiA, zgodnie z Ustawą z dn. 22.08.1997 r. o Ochronie Osób i Mienia. Jesteśmy profesjonalną i rzetelną firmą, wyspecjalizowaną w kompleksowej ochronie osób i mienia, co jest naszym atrybutem w kształtowaniu teraźniejszości i przyszłości nowoczesnej firmy jaką stworzyliśmy i jakiej Państwo poszukujecie. Gotowi jesteśmy sprostać oczekiwaniom Państwa, mając przede wszystkim na względzie dobro powierzonego mienia i Wasze bezpieczeństwo.

Skuteczność ochrony zawdzięczamy niekonwencjonalnym metodom i formom działania. Stawiamy wysokie kryteria przy doborze pracowników, takie jak: przygotowanie zawodowe, nienaganne opinie, predyspozycje i umiejętności. Gwarantujemy wysokiej jakości usługi wspierane nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, oraz niezawodnymi systemami elektronicznymi. Specjalizujemy się w świadczeniu usług ochrony dla obiektów przemysłowych, banków i uczelni. Spełniamy wymogi Ustawy z dnia 22.01.1999 r. o Ochronie Informacji Niejawnych, co między innymi upoważnia nas do realizacji zadań ochronnych w odniesieniu do ważnych obiektów gospodarki narodowej, w tym wojskowych. Posiadamy świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego. Pozytywne opinie kontrahentów, stabilna sytuacja finansowa firmy, sprawne i efektywne zarządzanie oraz osiągane przez nas wyniki pozwalają optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

Historia nazwy firmy oraz powstania logo

MEDUZA - w mitologii greckiej najmłodsza i najgroźniejsza ze swoich trzech sióstr Gorgon. Córka Forkosa i Keto. Znaczenie imienia Meduza to Władnąca.

Meduza była początkowo kobietą wyjątkowej urody, szczyciła się zwłaszcza bujnymi włosami, którymi rywalizowała z Ateną. Jej wdzięk zwrócił uwagę Posejdona, który się z niej zakochał i uwiódł ją w świątyni Ateny, co było świętokradztwem. Za karę, obrażona bogini przemieniła dziewczynę w odrażające stworzenie. Meduza stała się potworem ze złotymi skrzydłami a zamiast włosów na głowie miała wijące się węże. Spojrzenie Meduzy zamieniało wszystko, co żyło, w kamień, lub, wedle innej wersji mitu, powodował to sam jej widok. Samo zobaczenie jednego tylko loku jej "włosów" sprawiało, iż napierające armie uciekały.

Wstręt i grozę budziła nie tylko wśród zwykłych ludzi, ale nawet u nieśmiertelnych bogów, bez pomocy których nikt nie mógłby jej pokonać. Jedynym, który się nie lękał, był Posejdon, ojciec jej dzieci. Na wyprawę przeciwko Meduzie wyruszył heros Perseusz. Zrobił to dla Ateny, z którą Gorgona współzawodniczyła. Peryseusz sprytem i podstępem zabił Meduzę a jej głowę oddał Atenie. Głowa Meduzy nawet po śmierci była nieśmiertelna. Krew Meduzy była magiczna: ta z żył lewej strony ciała była śmiertelną trucizną, z Prawej strony miała moc przywracania życia. Głowę Meduzy, Atena umieściła na swej tarczy - egidzie by przerażać nią wrogów i zmuszać ich do ucieczki, a nawet zamieniać w kamień.

Gdy Herakles, potomek Perseusza wstąpił do królestwa umarłych, ukazał się Cień Meduzy, odstraszając wiele innych mar. Heros dobył miecz, a towarzyszący mu Hermes wyjaśnił, że walka z duchem za Pomocą miecza nie ma sensu.